אוטיזם בתפקוד גבוה

אוטיזם בתפקוד גבוה – מה זה אומר ?

הכל כאן !

 

דווקא מפני שחלו לאחרונה שינויים בזכויות הכלכליות

שמגיעות לחלק מהילדים בעלי הצרכים המיוחדים

שיש להם אוטיזם בתפקוד גבוה,

האם ילדך …. זכאי להם  ? 

….   טיפול ובית פרטי ?

…. לאורך חייו ?  

Brick house Isolated on a white background

במה מדובר ? – נמצא כי לא מעט פעמים כשמתארים את הילד אנחנו למעשה מדברים  על ילד המאובחן כ PDD NOS. כלומר אוטיסט, כאשר הוא מתפקד בצורה טובה יותר משאר הילדים האוטיסטים האחרים. ילד זה שיגדל אפשרי בהחלט שהוא יצליח לעשות לעצמו קשרים חברתיים, יצליח ללמוד אף במסגרת חינוכית שמתאימה לכלל האוכלוסייה של ילדים בעלי צרכים מיוחדים,  ויצליח לרכוש מקצוע והתפרנס בכבוד ואף יצליח לגדל ילדים.

____________________________________________________________________ ________

נכון שלאף אחד אין זכות להגיד לך שאתה לא 

לוקח אחראיות כלכלית על חיי הילד המיוחד שלך ? 

___________________________________________________________________________

מכאן עולה השאלה – האם מגיעות זכויות כלכליות להורים לילדים אוטיסטים בתפקוד גבוה ?

ובכלל מה מאפיין את הילדים האלה ?

לילדים אלה יש נטייה לא ללכת על פי החוקים הלא כתובים של החברה. מה שעלול להביא לידי כך שהם יתפסו בחברה כנאיביים וכביישנים ושניתן לנצלם לצרכים שלא לטובתם. ילד אוטיסט בתפקוד גבוה עשוי להיתפש כילד עם הגיון מורכב כלומר הוא יכול להתעקש הרבה זמן על דברים שנתפשים כשוליים ומצד שני להתבטל לפני חבריו דווקא בענייניים חשובים.

ההורים מטבע היותם הורים שילדיהם מאובחנים כ PDD NOS  ומוגדרים כאוטיסטים בתפקוד גבוה מצפים מהמערכות החינוכיות ליתר רגישות והשתתפות כללית בכל מה שקשור לאבחונם ככאלו בהתפתחות הילד.

 

=============================

 

אשמח לעזור לך, אך תחילה ממליץ בחום לקבל את המדריך החינמי שהוצאתי על איך לנצח   – ” הסודות שלא ידעת בסוד”  על הזכויות הכלכליות שמגיעות לך כהורה לילד בעל צרכים מיוחדים”.

לקבלת המדריך במתנה יש ללחוץ על קישור כאן

 

==============================================

נמצא שיש מתאם כלשהו בין אוטיסטים בתפקוד גבוה לבין מי שהלוקים ב PDD NOS שמוגדר כמי שיש לו הפרעה התפתחותית נרחבת שאיינה משויכת.

מדוע ?

בשל העובדה שילדי PDD  NOS   מצויים בטווח לקויות שנע החל מהתחום החברתי וכלה בתחום ההתנהגותי שבין השאר כולל גם את התחום שפתי, והוא כזה שבאופן כזה או אחר אינו מתאים מבחינת חומרתו לסיווגים השונים שמצויים על קשת התסמונות האוטיסטיות המוגדרות, כלומר יוצא מכך שזהו מקרה ספציפי של ילד הלוקה ב PDD NOS הכולל סימפטומים שהמופע שלהם אינו מגיע לקריטריון הנדרש של אותה תסמונת אוטיסטית מוגדרת.

לרשות ההורים עומדים צוותים מקצועיים כ נוירולוג ילדים, רופא התפתחותי, רופא ילדים, פסיכיאטר ילדים, וכו’ שאמורים עשות אנמנזה לילד ולתת אבחון נכון למצבו. על מנת לעשות זאת אנשי המקצוע ישתמשו בכלים אבחונים כמו ראיונות עם ההורים,  תצפיות על הילד וכן שאלוני הערכה של אנשי המקצוע ממערכת החינוך שמלווים את הילד.

אבחנה בעבודה – היא כלי שבו משתמשים הצוותים הרפואיים במיוחד בגילאי ילדות על מנת להימנע ממתן אבחנה סגורה למצבו של הילד, מחקרים הראו שקביעת אבחנה בגיל מאוד צעיר עלולה להיות שגויה! 

 

==========================================================

 

כיצד משיגים שקט נפשי ובטחון כלכלי

לילדך בעל הצרכים המיוחדים  ?

 להנחות והטבות כלכליות לילדך 

 לחץ כאן ! 

=====================================

 

 

 

המידע בדף זה הוא כללי וראשוני בלבד ואינו מיועד בשום מקרה לשמש ו/ או לשתף ו/או להפניה כיעוץ אישי וכיוצ”ב ו/או כתחליף ליעוץ אישי וכיוצ”ב לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם ונכונותם עלולה להשתנות מעת.