התפתחות הילד

התפתחות הילד – מה זה אומר ?

הכל כאן !

 

מחמת שחלו לאחרונה שינויים בזכויות הכלכליות

שמגיעות לחלק מהילדים בעלי הצרכים המיוחדים

שמטופלים דרך התפתחות הילד,

האם ילדך… זכאי להם ? 

….   טיפול ובית פרטי ?

….  לאורך כל חייו ?  

מטפל ובית פרטי 10

 

 

 

 

 

 

 

 

במה מדובר ? – מהם הסימנים שאמורים להדליק להורים את האור …. !

וכיצד כל זה מתקשר לזכויות הכלכליות של הורים לילדים  במקרה ש… ?

 • התינוק לא מגיב במסגרת אבחון ילדים לרעשים פתאומיים וחזקים מומלץ ללכת לבדיקת שמיעה.
 • התינוק הוא כבר בן חמישה חודשים ואינו מחייך או יוצר קשר עין מומלץ לפנות לרופא ילדים שעשוי להפנות לנירולוג ילדים.
 • התינוק עדין לא מתיישב או לא מנסה לעמוד על ארבע או לא מנסה את כוחו בזחילה עד גיל 11 חודשים,רצוי לפנות לאבחון.
 • במקרה והילד לא אוכל מזונות מוצקים בגיל שנה מומלץ לפנות להתייעצות עם רופא הילדים.
 • הילד הגיע לגיל שנה וחצי ועדין לא יוצר קשר עין עם הסובבים אותו אינו מתעניין בסביבה או שהוא לא ממלמל או שהוא לא לוקח חלק במשחקים הדדיים חובה לפנות למכון להתפתחות הילד במסגרת אבחון ילדים.
 • הילד עד גיל שנתיים ועדין אין אצלו פריצה באוצר המלים ושימוש בצירופי מלים מומלץ להתייעץ עם קלינאי תקשורת במסגרת אבחון ילדים.
 • הילד עד גיל שלוש שנים אינו יודע לרוץ, לקפוץ או לרכוב על תלת אופן כדאי לפנות לייעוץ של המכון להתפתחות הילד.
 • הילד בגיל שלוש ועדין לא בונה משפטים עם חוקי דקדוק של השפה: שימוש יחיד ורבים, זכר ונקבה מומלץ לפנות לקלינאית תקשורת במסגרת אבחון ילדים.
 • הילד לא מוכן לטפס על בגן השעשועים או לשבת על נדנדות או להיכנס למשחקיות למיניהן מומלץ להתייעץ עם רופא הילדים ולפנות במסגרת אבחון ילדים למכון להתפתחות הילד.
 • הילד כבר בן ארבע עד חמש ולא מוכן לשבת או להקשיב לסיפורים, או שהילד יושב לא יותר ממספר דקות ללא שהוא מבצע פעילות חסרת תכלית או שהוא לא משחק במשחקים מובנים, כל זה עשוי ללמד שיש לו קשיים ברמת החשיבה וההפשטה כדאי להתייעץ עם יועץ להתפתחות הילדים במסגרת אבחון ילדים.
 • יש לילד התפרצות זעם קשות ואלימות הנמשכות לאורך תקופה ארוכה של יותר מארבעה חודשים, זה סימן שמחייב התייחסות מקצועית במסגרת אבחון ילדים של התפתחות הילד.
 • הילד מתעייף מהר תוך כדי ישיבה ליד השולחן , זה מלמד שיש לו קושי בחגורת הכתפיים יש לפנות לרפוי בעיסוק ילדים במסגרת אבחון ילדים.
 • הילד קשה לו לגזור במספריים או לצייר צורות הנדסיות פשוטות מומלץ לפנות לריפוי לעסוק לילד.

____________________________________________________________________ ________

 

 

המכון להתפתחות הילד מלווה ילדים מלידה עד לגיל שש ועוסק במסגרת אבחון ילדים בטיפול במגבלות התפתחותיות כגון : ילדים הסובלים משיתוק מוחי או עיכוב התפתחותי על רקע מחלה נירולוגית או גנטית, וכן עיכוב התפתחותי כללי והפרעות בהתפתחות המוטורית תפקודית, קשיים וסרבול מוטורי, קשיים בתחום המוטוריקה העדינה והגסה, הפרעות במישור השכלי, הפרעות בהתפתחות השפה, הדיבור והתקשורת החברתית כמו גם בעיות התנהגותיות ורגשיות, ליקויי ראיה ושמיעה,

המכון להתפתחות הילד כולל אנשי מקצוע במסגרת אבחון ילדים בתחומים שונים: רופאים נירולוגים לילדים, פסיכולוגים לילדים, עובדים סוציאליים, פיזיותרפיסטים לילדים , מרפאים בדיבור ושמיעה לילד, ריפוי בעיסוק לילדים, אנשי חינוך מיוחד וסיעוד.

לעתים נתקלים הורים לילדים עם צרכים מיוחדים במיוחד אלה שיש להם ילדים קטנים בעניין שלגבי הילדים שלהם נאמר שאין אבחנה לבעייתם.

בעניין זה הוגדר באחת הפוליסות כי : ” מקרה רפואי ללא אבחנה יהא מצב רפואי ללא אבחנה, אשר תהליך הבירור והייעוץ הרפואי במטרה להגיע לאבחנה רפואית החל לפחות 90 יום לפני הפנייה לשירות. על תהליך הבירור לכלול ייעוץ אצל שני רופאים מומחים לפחות בתחום ההתמחות הקשור לבעיה הרפואית ולפחות בדיקה אחת רלוונטית מתוך הרשימה להלן: בדיקת הדמיה (בדיקות כגון CT, MRI וכדומה ולא רק צילום רנטגן רגיל) ו/או בדיקות פולשניות ו/או בדיקות מעבדה מורכבות (לא כולל בדיקת דם, צואה ושתן שיגרתיות) ו/או בדיקות עזר נוספות . מצבים רפואיים ללא אבחנה אשר תסמיני המחלה אינם ספציפיים (דוגמת עייפות וכאבי שרירים כלליים) וסימני המחלה אינם באים לידי ביטוי בבדיקות הדם ו/או בבדיקות ההדמיה ולאחר שהספק ווידא שהמנוי ביצע את כל הבדיקות שהיה צריך לבצע בנסיבות המצב הרפואי, לא יטופלו במסגרת כתב שירות זה. ” ( לעניין זה ציטוט : ממדיקס / הראל )

 

======================================

אשמח לעזור לך, אך תחילה ממליץ בחום לקבל את המדריך החינמי שהוצאתי על איך לנצח “כל הסודות שלא ידעת בסוד על הזכויות הכלכליות שמגיעות לך כהורה לילד בעל צרכים מיוחדים”.

לקבלת המדריך במתנה יש ללחוץ על קישור כאן

 

======================================

לבדיקת זכויות כלכליות נוספות שמעבר למה שאתה מכיר

לחץ כאן! 

 

המידע בדף זה הוא כללי וראשוני בלבד ואינו מיועד בשום מקרה לשמש ו/ או לשתף ו/או להפניה כיעוץ אישי וכיוצ”ב ו/או כתחליף ליעוץ אישי וכיוצ”ב לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם ונכונותם עלולה להשתנות מעת.